11 maja finał PLKT w Kluczborku

Polska Liga Karate Tradycyjnego

Turniej Finałowy w Kluczborku

Data: 11 maja 2019 (sobota)

Godz: 16:00 – 18:00

Miejsce: Hala OSiR ul. Mickiewicza 10 (WSTĘP WOLNY)

Kluczborski Klub Karate serdecznie zaprasza do kibicowania naszym zawodnikom:

ALICJI ZALECIŃSKIEJ i DAWIDOWI ROJOWSKIEMU

podczas finału Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego.

Jest to wyjątkowa okazja aby w czasie jednego turnieju zobaczyć aktualnie najlepszych polskich seniorów,

wśród których są medaliści Mistrzostw Świata, Europy, Polski. Liczymy na Waszą obecność.

 Trenerzy Kluczborskiego Klubu Karate

Andrzej Olech i Rafał Panaszek

Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. W zawodach w ramach rozgrywek ligowych startują zawodnicy (8 zawodniczek, 8 zawodników). Turnieje ligowe są okazją do śledzenia rywalizacji i niezwykle ciekawych walk na najwyższym poziomie technicznym pomiędzy znakomitymi polskimi zawodnikami karate tradycyjnego. Dla karateków start w lidze jest często okazją na sprawdzenie formy przed rozpoczynającym się sezonem startowym. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z trzech turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (...) VIII miejsce – 1 punkt.

We Wrocławiu 9 marca rozegrano I turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2019. Zwyciężyli Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) i Wiktor Staszak (AKT Niepołomice) – oboje więc rozpoczęli  tegoroczne rozgrywki z 8 punktami. Drugie miejsca wywalczyli Alicja Zalecińska (Kluczborski KK) i Piotr Dzierżanowski (KK Kobu Wrocław – Stowarzyszenie).

W II turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego w rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Sajdutka z AKT Rzeszów, gromadząc na swoim koncie 16 punktów, a wśród mężczyzn Damian Tomasik z TS Sokół Aleksandrów Łódzki gromadząc łącznie 13 punktów.

2019-04-26 10:26 przez Ewa Maciborko

Wróć