II Turniej Polskiej Ligii Karate Tradycyjnego

odbędzie się 23 marca w Kluczborku na hali OSiR przy ul. Mickiewicza 10.

Rozpoczęcie turnieju o godz. 16:00, planowane zakończenie około 18:30.

Turniej ten to wyjątkowe wydarzenie, w akcji będzie można zobaczyć 16 najlepszych karateków z całego kraju – 8 zawodników i 8 zawodniczek wyłonionych w drodze eliminacji. Choć od wielu lat reprezentanci Kluczborskiego Klubu Karate należą do światowej i europejskiej czołówki, to Opolanie nie mieli dotąd okazji zobaczyć w akcji najlepszych zawodników tej dyscypliny. W elitarnym gronie startujących jest Łukasz Radwański z Kluczborskiego Klubu Karate uznany za najlepszego polskiego karatekę w kumite (walki) w 2012r. Na ten tytuł Radwański zapracował m.in. zdobyciem dwóch złotych medali na mistrzostwach świata w 2012r – drużynowo w kumite oraz indywidualnie w fuku-go (dwubój kumite i kata). Łukasz Radwański jest zwycięzcą I turnieju PLKT, który odbył się w lutym tego roku w miejscowości Stara Wieś, stając się obecnie liderem turnieju. Za zeszłoroczne osiągnięcia zarówno zawodnik, trener Andrzej Olech jak i Kluczborski Klub Karate otrzymali honorowe wyróżnienia: plastry miodu, laury kompetencji i umiejętności, odznaczenia sportowca roku Opolszczyzny (w kat. zawodnik III miejsce i trener II miejsce), nagrody ministra sportu. Przed własną publicznością wystartuje też Maja Wójcik z OK Byczyna, podopieczna Zbigniewa Sitarza, która przed rokiem była jeszcze juniorką a w tym roku zakwalifikowała się do 8-ki najlepszych zawodniczek.

Turniej odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (http://www.karate.pl/komunikaty.php?news=1096).

Celem turnieju jest propagowanie karate na najwyższym poziomie technicznym oraz wyłonienie reprezentacji Polski na VII Puchar Świata w Karate Tradycyjnym 2013 (15.06.2013 r., Lublin).

Serdecznie zapraszamy do rodzinnego udziału w tym niecodziennym widowisku

2013-03-08 15:12 przez Ewa Maciborko

Wróć