OPD i MP

UDANE STARTY KLUCZBORSKICH KARATEKÓW

Dnia 15 czerwca 2019 roku w hali Orbita we Wrocławiu odbył się XIX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do, były to najważniejsze w roku zawody ogólnopolskie dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Wystartowało w nich 1200 zawodników. Podopieczni Andrzeja Olecha i Rafała Panaszka startowali w konkurencjach kata i kumite. W kategorii kata indywidualne chłopców reprezentant Kluczborskiego Klubu Karate – Kacper Dawicki zajął III miejsce pokonując w rywalizacji liczną grupę swoich rówieśników.

W dniach 21-22 czerwca 2019 roku w Lublinie odbyły się jubileuszowe XXX Mistrzostwa Polski w Tradycyjnym Karate-Do. Reprezentacja Kluczborka zdobyła medale w kategoriach wiekowych: senior, młodzieżowiec i junior. Wśród seniorów Alicja Zalecińska zdobyła złoto w kumite indywidualnym kobiet oraz srebro w fuku-go (dwuboju). Dawid Rojowski, jeden z najbardziej utytułowanych kluczborskich karateków, zajął II miejsce w kumite indywidualnym oraz III miejsce w konkurencji fuku-go. Wśród młodzieżowców debiutowała Karolina Gajewska zdobywając srebro w konkurencji kata indywidualne. Z kolei nasza juniorka – Martyna Jańska wywalczyła brąz w kumite indywidualnym. Zawodnicy z Kluczborskiego Klubu Karate brali też udział w kata drużynowym. Drużyna żeńska w składzie Karolina Gajewska, Paulina Krupicka i Martyna Jańska, które w ubiegłym roku zdobyły srebro w kata drużynowym juniorów, startowały w tym roku w grupie seniorów i młodzieżowców z dużo starszymi zawodniczkami. Był to dla nich debiut w tej grupie wiekowej, jednak systematyczna praca i zaangażowanie dały im ostatecznie 4 miejsce w klasyfikacji generalnej w kata drużynowym. Wśród juniorów, również w konkurencji kata drużynowe miał miejsce kolejny debiut. Drużyna w składzie: Maksymilian Klejn, Michał Danielewicz, Miłosz Panaszek zajęła 5 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Najbliższym startem, w którym weźmie udział reprezentant naszego Klubu będzie X Puchar Świata w Tradycyjnym Karate-Do w Zamościu. 6 lipca 2019r. nasz kraj reprezentować będzie zawodnik Kluczborskiego Klubu Karate – Dawid Rojowski, który wygrywając Polską Ligę Karate Tradycyjnego wiosną tego roku wywalczył sobie prawo do reprezentowania Polski w Pucharze Świata. Liczymy na kolejne sukcesy Dawida.

2019-07-01 11:42 przez Ewa Maciborko

Wróć